iPhone nie chce się ładować? Oto powody!

iPhone nie chce się ładować? Oto powody!

Czy magię Apple naprawdę czuje się tylko podczas płacenia za sprzęt tej firmy? Czy w produktach giganta z Cupertino jest jednak coś więcej, przez co producent ten ma tylu oddanych użytkowników?

Na ten temat-rzekę trudno byłoby Wam opowiedzieć w jednym artykule. Powiemy jednak, dlaczego przewody Lightning od Apple to coś więcej niż „za drogie kable”. Powiemy też z czym wiąże się korzystanie z przewodów bez certyfikatu. Sprawdź serwis iPhone Wrocław.

Problemy z ładowaniem iPhone? Może jeden z nich dotknął też Ciebie…

Ilość objawów problemów z ładowaniem iPhone’a jest naprawdę imponująca. Oto one:

– ładowarka nie zostaje rozpoznana;

– pojawia się komunikat Akcesorium nie jest wspierane;

– telefon nie chce się włączyć;

– do rozładowania dochodzi bardzo szybko;

– nie można naładować telefonu do 100%

– iPhone wyłącza się, gdy poziom naładowania spadnie do pewnego procentu;

– nie ma możliwości połączenia smartfonu z komputerem lub jest ono przerywane;

– telefon nadmiernie się nagrzewa z prawej strony.

Powyższe objawy oznaczają awarię układu zasilania U2.

Przyczyny awarii układu zasilania U2 w iPhone

Istnieją dwie przyczyny problemów z tym układem:

– korzystanie z nieoryginalnych akcesoriów (ładowarek sieciowych, ładowarek samochodowych, przewodów Lightning, stacji dokujących);

– spięcie w gniazdku podczas ładowania.

Dlaczego warto kupić „za drogi kabel”?

Wymienione powyżej przyczyny usterek układu ładowania iPhone’a często wiążą się ze sobą. W jaki sposób?

Oryginalne akcesoria do ładowania akumulatorów iPhone’ów są bowiem wyposażone w złącze Lightning, we wnętrzu którego znajdują się chipy E75 oraz NX20P3. Spełniają wiele funkcji związanych z bezpieczeństwem Twojego iPhone’a. Jedną z nich jest ochrona przed spięciem elektrycznym oraz odwrotną polaryzacją.

Jedynie oryginalne, dystrybuowane przez sam Apple lub jego autoryzowanych partnerów przewody Lightning zapewniają bezpieczeństwo iPhone’a chroniąc nie tylko jego układ zasilania, ale także zmniejszając ryzyko zapłonu i pożaru!

Takie przewody posiadają certyfikat Made for iPhone (Mfi).

Już za późno… Ile kosztuje wymiana układu zasilania U2 iPhone?

Cena takiej wymiany w serwisie Apple zależna jest oczywiście od modelu. W przypadku wymiany gniazda ładowania iPhone 6 koszt ten może wynieść około 100-150 zł. Nowsze generacje jabłkofonów mogą generować wyższe koszta naprawy. Wymiana gniazda ładowania w np. iPhone 8 może kosztować około 400-500 zł.

Jeśli więc zastanawiasz się czy warto inwestować w ten „za drogi kabel” do iPhone’a, to z czystym sumieniem odpowiadamy – tak. Oryginalny przewód Lightning zaoszczędzi Ci nie tylko dodatkowych, wysokich kosztów związanych z naprawą, ale także czasu jaki byś musiał/a przeznaczyć na wizytę w serwisie. Chipy umieszczone w oryginalnym złączu Lightning pozwolą Ci poczuć trochę magii Apple – magii większego bezpieczeństwa i (paradoksalnie!) zaoszczędzonych pieniędzy.