Naprawa ekranu iPhone’a – jak naprawić uszkodzony ekran i jak uniknąć problemu

Naprawa ekranu iPhone’a – jak naprawić uszkodzony ekran i jak uniknąć problemu

Pęknięty ekran to częsty problem użytkowników iPhone’a. W tym artykule omówimy kilka najczęstszych metod naprawy uszkodzonego ekranu.
Najskuteczniejszą metodą w tym przypadku jest zawsze skuteczna profilaktyka, czyli niedopuszczenie do uszkodzenia ekranu iPhone’a. Choć nie zawsze można uniknąć przypadkowych upadków lub wyjątkowo mocnych uderzeń, można zadbać o to, by konsekwencje takiego zdarzenia nie były zbyt dotkliwe dla urządzenia i portfela.


Jak zapobiegać uszkodzeniom ekranu?


Ochrona ekranu przed uszkodzeniem jest też najtańszym sposobem – zakupione w tym celu akcesoria kosztują około kilkudziesięciu euro, co jest nieporównywalne z wymianą ekranu iPhone’a na znacznie droższy nowy, sprawny moduł.


Czy uszkodzony ekran można naprawić?


Nie da się naprawić uszkodzonego ekranu – jedyną opcją jest usunięcie wadliwego elementu i zastąpienie go sprawną matrycą oraz fabrycznie nowym ochraniaczem ekranu. Zakup dodatkowego szkła ochronnego w postaci szkła hybrydowego lub hartowanego zapewnia dodatkową warstwę ochronną, dzięki czemu druga warstwa pochłania siłę uderzenia, skutecznie chroniąc matrycę przed uszkodzeniem i koniecznością kosztownej wymiany.
Jednocześnie poziom ochrony można zwiększyć, przechowując telefon w etui, które chroni również krawędzie iPhone’a, lub w etui, które obejmuje telefon ze wszystkich stron.


Jak wykryć uszkodzenie ekranu i co zrobić?


Jeśli jednak już uszkodziłeś ekran telefonu – co można stwierdzić oceniając wyświetlanie treści i czułość na dotyk – jedyne co możesz zrobić to zainstalować nową matrycę samodzielnie lub zlecić jej wymianę w serwisie Apple.
Uszkodzony ekran iPhone’a można rozpoznać po smugach, liniach i innych artefaktach. Problemy z przetwarzaniem dotyku są też wyraźnie widoczne, gdy próbuje się z niego korzystać.
W tym przypadku wymiana szkła w iPhone na nowe nie rozwiąże problemu i niestety wymaga wymiany matrycy pod spodem wraz z modułem ekranu dotykowego.


Wymiana wyświetlacza czy naprawa iPhone’a?


Możesz spróbować naprawić tego iPhone’a samodzielnie, korzystając z zestawu naprawczego kupionego w Internecie, ale delikatne połączenia między poszczególnymi komponentami oznaczają duże ryzyko. Lepszą opcją jest oddanie go do naprawy w profesjonalnym punkcie naprawy iPhone’a, który specjalizuje się w wymianie uszkodzonych ekranów.
Następnie poddajemy każdy ekran rygorystycznym testom jakości i dokładnemu sprawdzeniu pochodzenia, więc możesz być pewien, że otrzymujesz część, która działa dobrze i spełnia Twoje potrzeby.
Otrzymujesz również gwarancję na tę usługę, więc w razie problemu możesz udać się do wybranego serwisu.