Ulepsz codzienne zadania na iPhone’ie dzięki skrótom klawiszowym

Ulepsz codzienne zadania na iPhone’ie dzięki skrótom klawiszowym

Skróty i triki na iPhone’a ułatwią Ci pracę. Zamiast tracić cenny czas na ręczne wykonywanie zadań, skorzystaj z kluczy do szybszego działania. Oto wprowadzenie do sprawdzonych sposobów, aby wykonywać codzienne czynności przy pomocy prostych skrótów i trików.

Przegląd skrótów klawiszowych na iPhone’a

Skróty klawiszowe to szybkie sposoby na wykonanie pewnych akcji za pomocą jednego lub kilku przycisków na Twoim telefonie. Są one szczególnie użyteczne na smartfonie takim jak iPhone, który ma ograniczone pole do manewrowania przyciskami i ekranem. Populacja skrótów klawiatury na iPhone’a jest zaskakująco duża, czego dowiesz się z tego przewodnika. Nauczysz się najbardziej podstawowych i popularnych skrótów klawiatury, a także bardziej zaawansowanych.

Popularne skróty klawiszowe na iPhone’a obejmują:

 • Używanie dwóch palców do przeciągania, powiększania lub zmniejszania, kolejności i położenia elementów.
 • Korzystanie z szybkiego przeglądu ekranu.
 • Otwieranie App Switchera.
 • Wyszukiwanie informacji.
 • Tworzenie obrazów wielu okienek.
 • Formułowanie, formatowanie i edytowanie tekstu.

Krok po kroku jak używać skrótów klawiatury na iPhone’a

Korzystanie ze skrótów klawiszowych na iPhone’a może znacznie przyspieszyć codzienne obowiązki. Wystarczy tylko wiedzieć, jak ich używać.

Poniższe instrukcje dotyczące skrótów klawiszowych na iPhone’a pomogą Ci szybko i skutecznie wykonać swoje zadania bez problemów:

 • Aby otworzyć centrum powiadamiania z dowolnej aplikacji, naciśnij i przytrzymaj zamknięty kwadrat (lub koniec kwadratu) na panelu czuwania.
 • Aby odpowiedzieć na wiadomości, naciśnij dwukrotnie Promieniowanie lub rysunek komórki na panelu powiadamiającym.
 • Aby otworzyć okno „Szybkie dostosowywanie”, naciśnij i przytrzymaj trzy kropki (…) w Menu funkcji w programie edycyjnym lub w aplikacji zaznaczania tekstu.
 • Aby wyświetlić pulpit, naciśnij i przytrzymaj dwa kwadraty na panelu powiadamiającym.
 • Aby przełączać się między aplikacjami, przesuń palcem z lewego brzegu ekranu do prawego.
 • Aby wrócić do poprzedniej aplikacji, naciśnij prawy dolny brzeg ekranu i przesuń palcem w lewo.
 • Aby przewinąć w górę lub w dół w dowolnej aplikacji, naciśnij dwukrotnie jednokierunkowe pokrętło po prawej stronie telefonu.
 • Aby włączyć / wyłączyć dźwięki i power, naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk po boku telefonu.

W ten sposób możesz już od razu wykorzystać podstawowe skróty klawiatury na iPhone’a do wykonywania swoich codziennych zadań.

Używanie skrótów klawiszowych na iPhone’a

Możesz zaoszczędzić czas i przyspieszyć codzienne zadania za pomocą skrótów klawiszowych na iPhone’a. Poniżej znajdują się kroki opisujące, jak korzystać z określonych skrótów klawiszowych.

 • Przesuń palec w górę lub w dół po ekranie, aby przewijać ekran. Środkowy przycisk lub naciśnięcie przycisku Home służy do powrotu do strony głównej.
 • Aby powiększyć lub zmniejszyć obraz, użyj dwóch palców i naciśnij je razem, a następnie pociągnij je w górę lub w dół, aby go powiększyć lub zmniejszyć.
 • Aby wybrać aplikację z ekranu głównego lub w trybie pełnoekranowym, naciśnij ikonę aplikacji na ekranie i dwa razy szybko przesuń palcem po ekranie w dół.
 • Aby zmienić tryb pełnoekranowego, po prostu przejdź do następnego ekranu lub przesuń palec po środku ekranu.
 • Aby wyszukać plik, użyj kombinacji skrótów klawiszowych „Przycisk Home + Przycisk Power”. Naciśnij je oba razem i wprowadź nazwę pliku w polu wyszukiwania.

Swiping i przeciąganie na iPhone’a

Jeśli szukasz sposobu na skrócenie czasu wykonywania codziennych zadań na ekranie iPhone’a, to swiping i przeciąganie może być kluczowe. Swiping polega na przeciągnięciu palcem po ekranie od odpowiedniego punktu wyjściowego do punktu docelowego. Może to zostać użyte do wielu celów, w tym:

 • Przenoszenie tekstu
 • Usuwanie elementów
 • Zmiana uporządkowania elementów
 • Przechodzenie między kontekstami

Po prostu przesuwaj palec po ekranie, aby wykonać akcję, jaką chcesz. Przeciąganie będzie wymagało od Ciebie dwukrotnego dotknięcia ekranu, a następnie trzymania Twojego palca po to, aby przeciągnąć obiekt w wybraną lokalizację. Tak więc, czy szukasz szybszego przesuwania elementów lub tworzenia grupy obiektów, swiping i przeciąganie to dobre rozwiązanie dla Twojej potrzeby.

Bardziej zaawansowane kombinacje klawiszowe na iPhone’a

Istnieje wiele przydatnych i zaawansowanych skrótów klawiszowych na iPhone’a, które mogą poprawić twoją wydajność. Te ułatwienia obejmują szybkie wyszukiwanie plików, powiększanie okienek i wiele innych.

Na przykład skrót 'Command + W’ pozwala szybko i łatwo ukrywać okno. To jest bardzo przydatne, gdy chcesz zamknąć okno bez zamykania całej aplikacji. A 'Command + Option+ H’ pomaga Ci szybko wrócić do ekranu głównego.

Innym ważnym skrótem klawiszowym jest 'Command + T’, który służy do wyświetlania okienka wszystkiego. Pozwala to na wygodne przeglądanie wszystkich otwartych okien. Skrót 'Command + Option + Space’ z kolei powiększa okno do maksymalnych rozmiarów, abyś mógł lepiej widzieć zawartość.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o kombinacjach skrótów klawiszowych na iPhone’a, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby nauczyć się używać skrótów klawiatury, swipe and drag oraz wiele innych przydatnych technik!

Łatwy podgląd ekranu

Jeśli chcesz szybko obejrzeć cały ekran, nie musisz rujnować swojej koncentracji. Wystarczy skorzystać ze skrótu klawiszowego. Po prostu naciśnij przycisk Home i opuść palec. Wszystkie aplikacje będą widoczne jednocześnie, co daje łatwy podgląd ekranu. Możesz na nim wyszukać szybko potrzebne Ci pliki lub aplikacje.

Jest to szczególnie przydatne dla bardziej wymagających zadań, takich jak przeszukiwanie kilku usług naraz. Na przykład, gdy masz otwarte trzy różne strony internetowe, możesz użyć skrótu klawiszowego, aby zobaczyć je wszystkie jednocześnie.

Zmniejszanie lub powiększanie obrazu – skróty klawiszowe na iPhone’a

Jeśli chcesz poprawić swoje wrażenia wizualne, naucz się szybkich połączeń klawiatury do zmniejszania lub powiększania obrazu. Skrót klawiaturowy jest bardzo prosty i można go szybko opanować.

 • Najpierw naciśnij i przytrzymaj klawisz Command + Shift + pięć gwiazdek.
 • Następnie naciśnij i przytrzymaj opcjonalny klawisz Option + plus lub minus.
 • Powiększ/zmniejsz obraz, aż osiągniesz odpowiedni rozmiar.
 • Następnie naciśnij klawisz CMD + Option + 5 gwiazdek, aby zapisać ustawienia.

Dzięki skrótom klawiszowym dostępnym na iPhone’a możesz szybko i skutecznie zmieniać rozmiar obrazu, aby dopasować go do swoich potrzeb.

Konfigurowanie Tekstów na iPhone’ie

Konfigurowanie tekstu na iPhone’ie może być łatwe i sprawne, jeśli wybierzesz w odpowiednim czasie odpowiednie skróty klawiszowe. Apple oferuje wiele różnych opcji tworzenia, formatowania i przesyłania tekstu, które ułatwiają codzienne zadania.

Tworzenie Tekstu

Jeśli chodzi o tworzenie tekstu, skrót klawiszowy jest najprostszym rozwiązaniem. Jeśli chcesz szybko utworzyć notatkę lub wiadomość na iPhone’ie, możesz użyć skrótu z trzech klawiszy Command + L. Po wykonaniu tych kroków pojawi się nowe okno do wpisywania tekstu. Możesz także skorzystać z „dyktowania”, aby szybko wpisać dużo tekstu.

Formatowanie Tekstu

Formatowanie tekstu na iPhone’ie jest równie proste dzięki wbudowanym skrótom klawiszowym. Aby wstawić hiperłącze lub zastosować stylizację tekstu, wystarczy wcisnąć skrót Command + E. Podgląd ekranu automatycznie pokaże Ci opcje formatowania, takie jak kursywa, pogrubienie, podkreślenia i cytaty.

Zmienianie Tekstu

Chociaż iPhone wyposażony jest w kilka podstawowych skrótów do edycji tekstu, możesz także wybrać bardziej zaawansowane skróty, aby szybko przenosić, edytować i usuwać tekst, bez konieczności ręcznego selekcjonowania. Na przykład skrót Command + Option + → pozwoli Ci szybko przenieść kursor do końca linii lub tekstu, a skrót Command + Option + ← pozwoli Ci szybko przesunąć kursor do początku linii lub tekstu.

Szybkie wyszukiwanie plików na iPhone’a

Istnieje wiele różnych sposobów na szybkie wyszukiwanie plików na swoim iPhone’ie. Skróty klawiszowe stanowią doskonały sposób na ułatwienie tego zadania, ponieważ pozwalają przyspieszyć i usprawnić wyszukiwanie plików. Przyjrzyjmy się kilku prostym skrótom klawiszowym, dzięki którym z łatwością znajdziesz to, czego szukasz.

 • Chcąc wyszukać pliki o określonych charakterystykach (np. typu lub autora), możesz użyć skrótu klawiszowego Command + F. Spowoduje to wyświetlenie pola do wpisania słowa kluczowego, którego użyjesz do wyszukania plików.
 • Aby znaleźć dokładne nazwy plików i foldery, użyj kombinacji skrótów klawiszowych Command + Shift + G. Następnie wpisz dokładną nazwę tego, czego szukasz.
 • Jeśli wiesz, na jakim dysku lub partycji znajduje się plik, użyj skrótu klawiszowego Command + Shift + O, aby szybko otworzyć okno wyszukiwania z filtrem „Na dysku/Partycji”.
 • Jeśli interesują Cię tylko pliki o określonym typie, możesz użyć skrótu klawiszowego Command + Shift + T, aby wybrać typ pliku, którego wyszukujesz — wszystkie wyniki będą tylko z tego typu.

Skróty klawiszowe są świetne do szybkiego i bezproblemowego wyszukiwania plików, zarówno na desktopie, jak i w urządzeniu mobilnym. Korzystaj z nich dla maksymalizacji wydajności i wygody podczas tworzenia i obsługi plików na swoim iPhone’ie.

Wybieranie aplikacji w trybie pełnoekranowym

Korzystanie z iPhone’a w trybie pełnoekranowym może być niemożliwe, jeśli nie skorzystasz ze skrótów klawiszowych. Na szczęście istnieją skróty, które umożliwią Ci szybkie przewijanie i przełączanie między aplikacjami. Oto kilka przydatnych skrótów:

 • Aby przejść do górnej belki, naciśnij jednocześnie i trzymaj „command” + „shift” + „H”
 • Aby otworzyć oraz zamknąć wyszukiwarkę, naciśnij kombinację „command” + „F”
 • Aby przejść do następnej aplikacji, naciśnij po prostu „Tab”

Używając tych skrótów, możesz wśród wszystkich Twoich aplikacji przemieszczać się tak, jak chcesz. W ten sposób masz większą kontrolę nad swoim iPhone’em i możesz mieć szybszy dostęp do aplikacji.

Podsumowanie

Skróty na iPhone’a to sposób, aby szybko i wydajnie pracować. Nasz przewodnik dotyczący skrótów klawiszowych, pokazał Ci wszystkie najlepsze triki i skróty, od podstawowej obsługi ekranu po bardziej zaawansowane sposoby korzystania z aplikacji.

Tutorial zawierał:

 • Przegląd skrótów klawiatury na iPhone’a
 • Krok po kroku instrukcje, jak używać skrótów klawiszowych na iPhone’a
 • Swiping i przeciąganie na iPhone’a
 • Bardziej zaawansowane kombinacje klawiszowe na iPhone’a
 • Łatwy podgląd ekranu
 • Zmniejszanie lub powiększanie obrazu
 • Konfigurowanie tekstów
 • Szybkie wyszukiwanie plików
 • Budowanie obrazów wielu okienek
 • Wybieranie aplikacji w trybie pełnoekranowym

Pamiętaj, znajomości tych skrótów klawiszowych w połączeniu z efektywną organizacją czasu pozwoli Ci z łatwością wykonywać dzienne zadania.

comments: 0